kominki marmurowe w kolorowym wnętrzu

Kominki marmurowe w kolorowym wnętrzu

Kolor we wnętrzu jest jednym z kluczowych elementów mających wpływ na charakter, styl i atmosferę aranżowanego pomieszczenia. To dające nieskończenie wiele możliwości narzędzie wymaga jednak wiedzy i umiejętności stosowania go. W kolorowym wnętrzu możemy z łatwością zatuszować mankamenty, optycznie ukształtować przestrzeń i wprowadzić harmonijny nastrój. Dziś pokazujemy, jak w kolorowych wnętrzach sprawdza się marmurowy kominek i doradzamy, jak takie pomieszczenia zaprojektować.

Dlaczego warto postawić na kolor we wnętrzu?

Kolor we wnętrzu to szczególnie ważny element wystroju. Potrafi on zmienić nasze samopoczucie, dodać nam energii czy uspokoić. Ma on wpływ na naszą psychikę, jest szybciej dostrzegalny niż kształt czy faktura przedmiotu lub powierzchni. Odpowiednio dobrana kolorystyka pomoże osiągnąć upragniony cel: zaprojektować wnętrze zgodnie z oczekiwaniami. Pod tym względem jest ona równie ważna, jak oświetlenie.

Jak to zrobić?

Wbrew pozorom wykorzystanie koloru we wnętrzu nie jest prostym zadaniem. Wymaga ono umiejętności i wyczucia barw. Jeśli nie mamy takiej wiedzy czy talentu, warto – zamiast podjąć ryzyko – skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz. Na wszelki wypadek jednak zamieszczamy tu kilka porad.

Pamiętajmy, że wyrazistego koloru możemy użyć nie tylko w odniesieniu do ścian, ale też do mebli, dodatków czy innych sprzętów, takich jak chociażby kominki marmurowe.

Po pierwsze trzeba uważać, by nie przesadzić z ilością barw i wielokolorowych dodatków. Jeśli ściany są kolorowe, obite barwną tapetą, lepiej zrezygnować z mebli o wielobarwnych czy jaskrawych obiciach. Niezastosowanie się do tej zasady niesie z sobą ryzyko stworzenia agresywnego, intensywnego wnętrza, które drażni oko i w którym będziemy czuć napięcie i podenerwowanie. Nietrudno też wtedy o kicz, przesyt czy chaos.

Po drugie należy określić przeznaczenie i charakter wnętrza. Inaczej urządzimy sypialnię, a inaczej miejsce pracy. Na przykład jeśli chcemy, by nasz salon był przytulny i napawał nas optymizmem, w szczególności jesienią i zimą, postawmy na ciepłe barwy, takie jak np. pomarańczowy, żółty czy czerwony. Jeżeli zaś projektujemy domowe biuro, dobrze sprawdzą się w nim chłodne kolory.

Kolor jako akcent

W aranżacjach w stylu nowoczesnym wyróżniający się kolor pełni głównie funkcję akcentu. Dobierając do nich kominki marmurowe, najlepiej jest zdecydować się na klasyczny, prosty kształt. Jego biel znakomicie wpisze się w surowy charakter wnętrza. Pośród minimalistycznych, białych, beżowych czy szarych ścian i podłóg, można spotkać odważne, wyróżniające się elementy w żywych kolorach. Może to być wyrazisty fotel czy kanapa w dowolnym jednym kolorze, np. żółtym, niebieskim, zielonym, a także rozmaite dodatki w postaci ram luster, lamp, poduszek, donic czy bibelotów.

Coś dla odważnych

Osoby szczególnie lubiące kolory mogą odważyć się na bardziej niekonwencjonalne, ale niebywale stylowe i hipnotyzujące wręcz wnętrza. Wyraziste, intensywne kolory łączone ze sobą są obecne w aranżacjach w stylu orientalnym, boho, egzotycznym. Taki projekt sprawdzi się szczególnie w domu lub mieszkaniu osoby, która kocha podróże do krajów azjatyckich. Będzie to ponadto doskonałe rozwiązanie dla intymnych przestrzeni mieszkalnych. Każde wnętrze urządzone w ten sposób jest niepowtarzalne, niebywale rozpoznawalne i charakterystyczne.

kolorowe kominki marmurowe

Sprawdzą się tu kominki marmurowe, zarówno w wersjach prostych, jak i te mocniej rozrzeźbione. Niektórzy projektanci proponują pokrycie kominka takim samym kolorem, jaki mają ściany. Oto przykładowe efekty:

fiolet kominki marmurowe

Jak widać, marmurowy kominek może być bardzo uniwersalnym elementem aranżacji wnętrza.

Jeśli są Państwo zainteresowani aranżacją, zapraszamy do kontaktu z Marmuro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *