Kominki tradycyjne a nowoczesne wnętrze

Wiele osób aranżujących swój wymarzony salon czy sypialnię w stylu nowoczesnym zastanawia się, czy tradycyjny, marmurowy, ręcznie rzeźbiony portal kominkowy będzie dobrym rozwiązaniem. Czy taki element wystroju pasuje do nowoczesnych, chłodnych wnętrz? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Każdy z nas marzy, by we własnym domu czuć się dobrze i swojsko. Tak o swojej przestrzeni myślą także osoby kochające design i nowoczesne wnętrza. Jak więc połączyć te dwa elementy: ciepłe, przytulne wnętrze i minimalistyczną, surową nowoczesność?

Przytulne nowoczesne wnętrze – czy to możliwe?

Choć nowoczesne wnętrza kojarzą nam się z surowością i chłodem, możemy w prosty i elegancki sposób wprowadzić do nich element przytulności i swojskości. W tej sytuacji na pomoc przychodzi marmurowy portal kominkowy. Może on dosłownie wprowadzić ciepło do naszego domu, ale też przytulną atmosferę. Oczywiście nie oznacza to, że musimy od razu instalować aparaturę spalającą drewno. Może to być z powodzeniem biokominek, który znakomicie sprawdza się w mieszkaniu. Do każdego z tych rodzajów kominków można dostawić tradycyjną obudowę kominkową. Warto też dodać, że niektórzy projektanci całkowicie podporządkowują nowoczesne wnętrze centralnemu ustawieniu kominka.

Kominki marmurowe w nowoczesnych wnętrzach – czy to pasuje?

Biel kamienia znakomicie współgra z ulubioną paletą barwną wnętrz nowoczesnych. Pozwala to w delikatny i naturalny sposób zaprojektować dogodną przestrzeń dla kominka i okrasić go rozrzeźbioną lub prostą, pozbawioną ornamentów obudową. To połączenie działa na zasadzie kontrastu. Jednak, aby powstało takie wnętrze z konceptem, warto skorzystać z porady profesjonalisty – architekta wnętrz. Wtedy będziemy mieć pewność, że kontrast zostanie dobrze użyty i spełni nasze wymagania.

Dlaczego w nowoczesnych wnętrzach montuje się marmurowe kominki tradycyjne?

Jednym z głównych powodów, dla których osoby aranżujące swoją przestrzeń decydują się na zamontowanie marmurowego, ręcznie rzeźbionego portalu kominkowego, jest jego wytrzymałość i bardzo wysoka jakość. Taki portal kominkowy jest prosty, nieinwazyjny w montażu, łatwy w utrzymaniu, funkcjonalny i odporny na najwyższe temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Przy tym wszystkim marmurowa obudowa kominkowa to niezwykle atrakcyjny i szczególnie estetyczny element wyposażenia wnętrza.

 

Jeśli masz wątpliwości, jak połączyć kominki tradycyjne z nowoczesnymi wnętrzami, zapraszamy do skorzystania z usług naszego profesjonalnego projektanta. Marmuro zaprojektuje Twoje wnętrze!