Jak udekorować wnętrze zgodnie ze znakami zodiaku?

Twój dom potrzebuje odświeżenia? Marzysz o zmianach, które nie poniosą za sobą kosztownego, gruntownego remontu? Sięgnij do gwiazd! Tam znajdziesz inspirację! Marmuro® podpowiada, jak udekorować swój dom i kominek z myślą o znakach zodiaku 🙂

Jak powierzchnie wiadomo, znaki zodiaku mają swe odpowiedniki w żywiołach. Należą do nich ziemia, ogień, woda i powietrze. Oczywiście w związku z tym możemy kojarzyć je ze specyficznymi barwami, stylami czy fakturami. Do naszych zodiakalnych osobowości pasują też specyficzne przedmioty i elementy stylowe. Zacznijmy zatem od stycznia!

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Dla Koziorożca idealny będzie wystrój tradycyjny – z meblami i bibelotami po dziadku, skórzanymi sofami, drewnianymi szafkami i kominkiem marmurowym. Myśliwska zieleń, granat i brąz to sprzyjająca mu kolorystyka. Jednak, by wnętrze nie stało się zbyt ciemne, warto mieć w wazonie świeże kwiaty, a na ścianach obrazy o jasnej kolorystyce. Ukłonem w stronę Koziorożca jest organizacja biblioteki i przestrzeni do pracy.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Wodnik uwielbia elementy futurystyczne i nowoczesne, nic więc dziwnego, że w jego wnętrzu powinny znaleźć się takie nowoczesne materiały i elementy, jak szkło, stal, nowoczesne grafiki czy rzeźby przy solidnej drewnianej podłodze. Pośród barw dominować będzie błękit, indygo, łososiowy czy fiolet. Dom Wodnika jest nieskazitelnie urządzony.

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Osoby spod znaku Ryb cenią sobie spokój. Radość sprawi im więc miejsce do wypoczynku, kontemplacji, lektury, medytacji, słuchania muzyki. Kolory wody – niebieski, liliowy, zieleń sprawdzą się dla Ryb znakomicie. Dobrze jest pozwolić sobie na marmurową fontannę w ogrodzie lub po prostu zainstalować akwarium. Przestrzeń domowa Ryb jest miejscem marzeń.

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Ognisty Baran uwielbia kolory Marsa – karmazynową czerwień, gorący róż. W tym wnętrzu będziemy unikać wyciszonych kolorów, lecz wzmacniać się mocnymi, wyrazistymi jasnymi barwami. Jeśli jesteś spod znaku Barana lub masz takiego domownika – zadbaj o własny pokój dla niego; dobrze, jeśli będzie w nim przestrzeń na rozwój intelektualny, artystyczny czy kontemplacyjny i znajdzie się tam m.in. solidna półka z książkami.

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Byk jest władcą rzeczy materialnych, stąd też powinien otaczać się przedmiotami wysokiej jakości, samo zaś wnętrze mieszkalne powinno być wygodne i wysoce komfortowe. Byk lubi brązy, beże, kolor koniaku, odcienie delikatne, neutralne, subtelne, delikatne. Z pewnością postawi na marmurowy portal kominkowy, obrazy, skórzane kanapy, perskie dywany. Dom to dla niego wizytówka dobrego smaku.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Bliźnięta lubują się w zmianach, trudno jest im osiąść w jednym miejscu na stałe. Lubują się w eklektycznych dodatkach, kolorach, akcentach. Stymulujące kolory w formie akcentów, takie jak pomarańczowy, gorący róż, lawenda mogą zostać stonowane barwami wyciszającymi.  Ważne jest, by Bliźnięta miały w swym mieszkaniu przestrzeń do socjalizowania się, na przykład przy marmurowym kominku.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Zasilany księżycem Rak wybiera do swojej przestrzeni biel, blady niebieski, srebro i kolory świetliste, jasne. Jako że Raki są bardzo rodzinne, dobrze jest, gdy na swoim kominku postawią fotografie rodziny czy przyjaciół. Dobrze jest, gdy otaczają się przedmiotami budzącymi w nich sentymenty.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Przestrzeń słonecznego lwa pełna jest światła, odważnych kolorów i egzotycznych wpływów. Spotkamy w niej obrazy i lustra w złoconych ramach, głęboką czerwień, turkus, piaszczysty brąz. Ten ognisty znak zodiaku z pewnością zadba o ciepło domowego ogniska i zdecyduje się na posiadanie ozdobnego, klasycznego marmurowego kominka, nad którym zawisną bibeloty z motywami zwierzęcymi, jak również stare fotografie czy egzotyczne figurki.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Dom Panny przywodzi na myśl Zen – dba ona o czystość, porządek i dąży do perfekcyjności. Lubi takie barwy, jak seledyn, gołębi niebieski, biel – wszystko to bez zbędnych akcentów i dekoracyjnych wzorów. Aby dodać koloru tej przestrzeni, Pannie poleca się świeże kwiaty w wazach oraz postawienie biblioteki w widocznym miejscu.

Waga (23 września – 22 października)

Waga jest pod władzą planety Wenus – bogini piękna. Nic więc dziwnego, że Waga lubuje się w elegancji i otacza się pięknymi obiektami. To wrażliwy pod względem artystycznym znak zodiaku, co widać w stosowanych dekoracjach. Lubi kolory pastelowe, powinna również posiadać osobną garderobę, by uniknąć bałaganu.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Istnieją dwa typy skorpionów: ci, którzy lubują się w bieli i minimalizmie (najchętniej biel łączyliby z… bielą) oraz ci, którzy lubią intensywne kolory i barwy: pomarańczowy, czarny, karmazynowy. Sprzęty i meble powinny być wysokiej jakości, zaś we wspomnianej kolorystyce Skorpion powinien zachować złoty środek. Jako że jest on znakiem wodnym, dobrze wpłynie na niego marmurowa fontanna w ogrodzie lub akwarium we wnętrzu.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Strzelec poczuje się w pełni spełniony we własnym ogrodzie z pięknie kwitnącymi i pachnącymi kwiatami. Jeśli nie ma takiej możliwości – dobrze, by Strzelec zadbał o roślinność we wnętrzu, także o pachnące świece i kosze z owocami. Strzelec to ponadto międzynarodowy znak podróży, dlatego w jego mieszkaniu czy domu znajdą się kolekcje z całego świata, najczęściej umieszczane w sąsiedztwie marmurowego kominka :).

 

Źródło grafiki: Glamour.com