Fontanny ogrodowe

 

Produkty 1 do 6 z 56

 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 

Produkty 1 do 6 z 56

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 

Produkty 1 do 6 z 56

 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 

Produkty 1 do 6 z 56

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Fontanny ogrodowe to jeden z najważniejszych i najbardziej dekoracyjnych obiektów małej architektury. W naszej ofercie znajdą Państwo fontanny kaskadowe, rzeźbione i ścienne. Każda z fontann ogrodowych Marmuro tworzona jest ręcznie, dzięki czemu nasze produkty są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Odpowiednio wyeksponowane i podświetlone fontanny ogrodowe są piękną ozdobą i tłem dla różnego typu spotkań i przyjęć.

 

Fontanna do ogrodu – dlaczego warto ją mieć?

Fontanny ogrodowe są niezwykłą ozdobą, która budzi zachwyt wśród domowników i robi wrażenie na odwiedzających ogród gościach. Rozpryskujące się krople wody korzystnie wpływają na panujący w ogrodzie mikroklimat i wprowadzają przyjemny chłód, co jest dużą zaletą szczególnie w upalne, letnie dni. Kamień naturalny doskonale komponuje się z zielenią roślin, prezentując się niezwykle szlachetnie. Niezależnie od tego, jak duży jest nasz ogród, odpowiednio dobrany model fontanny sprawi, że stanie się on wyjątkowy, bogaty w nowe dźwięki i refleksy. Fontanny ogrodowe urozmaicają przydomową przestrzeń i wprowadzają do niej pewną aurę tajemniczości. Szum płynącej wody działa niezwykle kojąco sprawiając, że przebywanie w ogrodzie sprzyja relaksowi i pozytywnie wpływa na samopoczucie.

 

Fontanny ogrodowe – kaskadowe, rzeźbione i ścienne

W niniejszej kategorii znajdą Państwo fontanny ogrodowe wykonane z najwyższej klasy białego marmuru, które idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku dużych, jak i małych ogrodów. Do ogrodów o większej powierzchni polecamy piętrowe fontanny kaskadowe takie, jak trójpoziomowy wodotrysk Domenico lub smukła, włoska fontanna do ogrodu Filippo ozdobiona delikatnymi geometryzującymi ornamentami. W naszej ofercie dostępne są zarówno proste w swej formie wodotryski, jak i bogato rzeźbione fontanny, które idealnie sprawdzą się w ogrodzie nawiązującym swoim stylem do epoki baroku. Dla osób, które chciałyby wprowadzić do przestrzeni ogrodowej nieco romantycznego, baśniowego klimatu, idealną propozycją będzie rzeźbiona fontanna Piero. Wodotrysk składa się z dwóch mis i jest pokryty ornamentami roślinnymi. Uwagę niewątpliwie przyciągają zastygłe w zabawie trzy putta. Jedno z nich figlarnie wznosi się na czubku fontanny, dwa pozostałe stoją po prawej i lewej stronie trzymając dzbanuszki, z których wypływa woda.

Jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, wcale nie musimy rezygnować z wodotrysku! Do niewielkich ogrodów sprawdzą się fontanny ścienne, które doskonale wkomponują się w otaczającą zieleń, jednocześnie nie przytłaczając swoją formą. Taka właśnie jest oferowana przez nas rokokowa fontanna Mattia, która ma zastosowanie zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne – jako fontanna pokojowa do salonu, restauracji, hallu lub hotelowego foyer. Posiada ona trzy etapy wypływu wody, która spływa do mis w kształcie kwiatu campanuli. Campanula, zwana potocznie dzwoneczkiem, jest jednym z ulubionych rokokowych ornamentów, który w tym przypadku został umieszczony w centralnej części wodotrysku i na bokach zaplecka spowitych dwoma pilastrami.

 

Co wyróżnia fontanny ogrodowe Marmuro?

Fontanny ogrodowe dostępne w sklepie Marmuro nie są imitacjami, tylko oryginalnymi produktami wykonanymi z najwyższej jakości kamienia naturalnego. Dzięki temu, że nasze produkty rzeźbimy ręcznie, każda z fontann jest na swój sposób unikalna i jedyna w swoim rodzaju. Przywiązujemy dużą wagę do detali dbając o to, żeby każdy pojedynczy szczegół i ornament był perfekcyjnie dopracowany. Oryginalna forma, piękno i niepowtarzalność w połączeniu z wysoką jakością wykonania sprawiają, że nasze fontanny ogrodowe zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających klientów.