Kominki francuskie

 

Produkty 7 do 12 z 36

 

 

Produkty 7 do 12 z 36

 

Produkty 7 do 12 z 36

 

 

Produkty 7 do 12 z 36

Kominki francuskie charakteryzują się bardzo bogatymi zdobieniami. Wykonane są zazwyczaj z białego marmuru, niekiedy z żółtego marmuru egipskiego lub trawertynu. Cechą charakterystyczną kominków w stylu francuskim są dekoracyjne motywy roślinne i głębokie rzeźbienia na gzymsach i podporach. Kominek francuskibędzie doskonałą ozdobą eleganckich, wytwornych pomieszczeń i zaspokoi nawet najbardziej wysmakowane gusta.

 

Kominki francuskie – ekskluzywny dodatek do wnętrz

Styl francuski to ponadczasowy synonim klasy, harmonii i elegancji połączonej z funkcjonalnością. Naturalny kamień i drewno, charakterystyczne drobiazgi i rzeźbienia, symetria, duża forma oraz jasne kolory zostały spopularyzowane w Wersalu, za panowania Ludwika XIV w XVII wieku i po dziś dzień stanowią niezwykle pożądany element wystroju wnętrz w rozmaitych stylach. Na przestrzeni lat chłonął inspiracje architektoniczne z różnych epok. Dewizą stylu francuskiego jest stwierdzenie: dużo, ale ze smakiem.

Kominki francuskie to niepowtarzalny i ekskluzywny element dekoracyjny wnętrz. Poza tym, że są niezastąpionym źródłem ciepła, stanowią niezwykły detal wystroju pomieszczenia. Współczesne projekty kominków francuskich silnie odwołują się do przeszłości, przywodząc na myśl klasyczne piękno. Pokoje wzbogacone o kominek z marmuru lub trawertynu zyskują na wytworności i szlachetności.

Pomimo silnie zdefiniowanego, królewskiego charakteru, kominki francuskie doskonale wpasowują się w różnorodne aranżacje. Są one inspirowane klasycznymi fasadami kominkowymi spotykanymi niegdyś w pałacach. Stąd tak liczne detale w zdobieniach połączone z niezwykle trwałym materiałem wykonania. Oryginalne rzeźbienia sprawiają, że wygląd kominków francuskich przywodzi na myśl niepowtarzalne dzieła sztuki.

Wszystkie elementy są precyzyjne wykonane, oszlifowane i wypolerowane. Perfekcyjne w każdym calu. Ich szlachetny wygląd wynika też z faktu, że każdy kawałek marmuru ma unikatowe cechy, co sprawia, że wszystkie elementy kamienne są jedyne w swoim rodzaju. Z uwagi na jednostkowe wykonanie czas stworzenia kominka francuskiego to trzy do czterech miesięcy. Gwarantujemy, że każdy z kominków jest produktem niepowtarzalnym i ekskluzywnym.

 

Dlaczego warto wybrać kominek francuski?

Kominki francuskie łączą w sobie wysokie walory estetyczne i praktyczne zastosowanie. Sprawdzają się jako element wykwintnego wystroju salonu, sypialni czy pokoju gościnnego. Powstają z najwyższej jakości materiałów: z białego marmuru, żółtego marmuru egipskiego, czerwonego marmuru, trawertynu i piaskowca. Kamień, z którego są wykonane zachowuje kolor i strukturę przez bardzo długi czas, nie wymaga przy tym szczególnej pielęgnacji czy dodatkowego polerowania. Ponadto marmur jest wysoce wytrzymały, odporny na zmiany temperatury, a dodatkowo bardzo dobrze utrzymuje ciepło po wygaszeniu ognia w palenisku.

Kominki francuskie od lat cieszą się rosnącą popularnością wśród wielbicieli pięknych i praktycznych wnętrz. Mogą stać się kluczowym elementem wnętrz w stylu pałacowym, gustwiańskim, greckim, antycznym, angielskim, rokokowym, prowansalskim, rustykalnym, toskańskim, amerykańskim, fusion, shabby chic, ekologicznym, loftowym, zen, vintage czy glamour, lub po prostu stylowym dodatkiem do klasycznego wystroju.

 

Co wyróżnia kominki francuskie Marmuro?

Jesteśmy przekonani, że klienci Marmuro to osoby wyjątkowe, o wysmakowanym guście, wrażliwe na piękno i z rozmysłem projektujące swoją przestrzeń życiową. Dlatego dbamy o to, by każdy kominek francuski był doskonały - dopracowany w każdym detalu i spełniający wymagania estetów i perfekcjonistów. Aranżacje wzbogacone w kominki francuskie są ponadczasowe, piękne i niepowtarzalne.

Istotną cechą naszych kominków jest również funkcjonalność. Najwyższa jakość materiału wykonania zapewnia zarówno odporność na wysokie temperatury jak i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo wyjątkowo łatwo utrzymać je w czystości – do pielęgnacji wystarczy wilgotna ściereczka.

Wybierając kominki francuskie Marmuro zyskujecie Państwo gwarancję najwyższej jakości materiałów i wykonania. Różnorodność zdobień, kolorów i stylów dostępnych kominków z pewnością sprawi, że odnajdą Państwo dla siebie idealną propozycję. Dodatkowo oferujemy także konsultacje oraz kompleksowe projekty aranżacji autorstwa architekta wnętrz, który zaprojektuje dla Państwa piękne i funkcjonalne przestrzenie.