Kominki tradycyjne

 

Produkty 1 do 6 z 48

 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 

Produkty 1 do 6 z 48

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 

Produkty 1 do 6 z 48

 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 

Produkty 1 do 6 z 48

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Klasyczne kominki tradycyjne nawiązujące stylem do architektonicznych porządków antycznych idealnie sprawdzą się jako ozdoba do salonu urządzonego w stylu angielskim i nie tylko. Marmurowe kominki tradycyjne równie ciekawie prezentują się jako klasyczny dodatek w typowo nowoczesnych wnętrzach. Charakterystycznymi elementami kominków tradycyjnych są żłobione pilastry, stopniowany gzyms i gładki fryz. Odpowiednio dobrany kominek sprawi, że każde wnętrze stanie się ekstrawaganckie i wyjątkowe.

 

Kominki tradycyjne – do klasycznych i nowoczesnych wnętrz

Kominki tradycyjne to propozycja ponadczasowa. Od wieków stanowią wyjątkowy i ważny element wystroju wnętrz. Stylem architektonicznym silnie nawiązują do antyku, wobec czego cieszą się ogromną popularnością wśród wielbicieli klasycznych rozwiązań. Idealnie wpisują się w salony w stylu angielskim, secesyjnym, rokoko, retro, ludwikowskim, pałacowym, skandynawskim czy glamour, zaś nowoczesnym wnętrzom nadają swoistego, niepowtarzalnego charakteru.

Kominki tradycyjne niosą ze sobą odwieczny symbol ognia, od wieków postrzegany jako zwiastun wszechobecnej radości, dobrego samopoczucia oraz domowego ciepła. Korzenie kominków tradycyjnych sięgają aż antycznej Grecji. Wówczas ogniska zapalane w domach miały zapewnić opiekę i przychylność bogini Hestii. Z czasem ogniska zaczęto okalać kamiennymi osłonami - i tak w średniowieczu powstały konstrukcje przypominające współczesne kominki.

Czas renesansu i baroku to prawdziwy rozkwit architektoniczny kominków. Towarzyszyły one wytwornym dworom, salonom i pałacom. Po dziś dzień wzorce z tamtego okresu są niezastąpioną inspiracją i w znacznym stopniu wpływającą na design współczesnych kominków. Zarówno forma kominka, jak i jego wielkość czy nieumiejscowienie w domu są w pewnym stopniu nawiązaniem do historii.

 

Kominki tradycyjne, czyli jakie?

Kominki tradycyjne charakteryzuje ponadczasowa estetyka. Można pokusić się o stwierdzenie, że przywiązuje się do niej równie dużą wagę, jak do funkcjonalności. Znaki rozpoznawcze kominków tradycyjnych to żłobione pilastry, stopniowany gzyms i gładki fryz. Kominki tradycyjne czerpią także inspirację z klasyki jeśli chodzi o materiał wykonania. Z reguły tworzone są z kamienia naturalnego – najszlachetniejszym jest oczywiście marmur.

Cecha wyróżniającą kominki tradycyjne są masywne i wydatne elementy kamienne, które sprawiają, że kominki są wyjątkowo klimatyczne. To świetne rozwiązanie dla dużych, loftowych przestrzeni lub wysokich, przestronnych pomieszczeń. Mnogość wzorów i rozwiązań architektonicznych umożliwia odpowiedni wybór – spójny z wnętrzem, a jednocześnie dodający oryginalny akcent.

 

Dlaczego warto wybrać kominki tradycyjne?

Kominki tradycyjne z reguły stanowią bezcenne, dodatkowe źródło naturalnego ciepła. Są nieocenione zwłaszcza w długie, zimowe wieczory podczas których zapewniają niepowtarzalny, kameralny nastrój.

Pomieszczenie wzbogacone o tradycyjny kominek staje się niezwykłym miejscem – oazą spokoju, strefą relaksu. Kominek nie tylko stanowi element dekoracyjny, dopełniający styl wnętrza, lecz jest również doskonałą bazą wokół której można kreować unikalną atmosferę. Kominki tradycyjne dobrze dopasowane do wnętrza stają się jego integralnym ogniwem, a nie jedynie przypadkowo wstawionym elementem.

 

Co wyróżnia kominki tradycyjne Marmuro?

Każdego dnia pracujemy nad tym, by nasze kominki miały swój wyjątkowy charakter i styl. Chcemy, aby oferta kominków tradycyjnych była odpowiedzią na potrzeby naszych klientów i pozwalała spełniać marzenia o doskonałym produkcie.

Nasze kominki tradycyjne dostępne są na zamówienie i od ręki. Wszystkich Państwa zapraszamy do kontaktu – z radością odpowiemy na wszelkie pytania, służymy wiedzą i profesjonalną radą w każdej kwestii związanej z ofertą Marmuro.