O Marmurze

NIEPOWTARZALNE PIĘKNO

Misją Marmuro® jest dostarczanie Klientom w całej Europie niepowtarzalnych, pięknych i stylowych elementów wyposażenia wnętrz i ogrodów. Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo, dostarczając cenne, masywne i często ponadwymiarowe produkty do dowolnej lokalizacji. Klienci Marmuro® są wyjątkowi, dlatego obsługujemy ich na najwyższym poziomie, mając na uwadze ich wygodę i zadowolenie na każdym etapie transakcji.


Piękno

W asortymencie Marmuro® znaleźć można niezwykle piękne, luksusowe kominki, fontanny i rzeźby, czyli przedmioty, które od tysiącleci pełnią we wnętrzach funkcje użytkowe i dekoracyjne. W ofercie Marmuro® znajdują się repliki kominków z minionych epok, a także kominki, fontanny i rzeźby stylizowane na poszczególne epoki i style (np. antyczne, renesansowe, barokowe, wiktoriańskie itd.). Pragniemy, aby piękno minionych wieków zagościło w domach naszych Klientów.


Niepowtarzalność

Produkty Marmuro® wykonuje się ręcznie, z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Wszystkie elementy są precyzyjnie rozrzeźbione, oszlifowane i wypolerowane. Są one zatem perfekcyjne w każdym calu. Ma to także wpływ na oryginalność wszystkich naszych produktów. Świadczą o tym również wymiary: kominki tworzone na zamówienie mogą się nieznacznie różnić rozmiarami wewnętrznymi, mniej więcej o 3 do 5 cm. Wykonanie takiego przedmiotu zajmuje się od trzech do czterech miesięcy. Klienci mają przy tym gwarancję niepowtarzalności każdego produktu.


Materiały

Kominki, fontanny i rzeźby Marmuro® powstają z najwyższej jakości materiałów. Są to:

biały marmur

żółty marmur egipski

czerwony marmur

trawertyn

piaskowiec


Styl oferowanych produktów

Marmuro® ma w swojej ofercie repliki portali kominkowych z minionych epok w dziejach sztuki, a także portale kominkowe, rzeźby (w tym zwierząt) i fontanny stylizowane na poszczególne epoki i style. Tak więc znajdziemy tu elementy wystroju wnętrz nawiązujące do antyku, szczególnie zaś do stylu starożytnego Rzymu. Z tego dziedzictwa korzystały inne epoki, stąd też w asortymencie Marmuro® znaleźć można wiele fasad kominkowych z przestylizowanymi porządkami klasycznymi. Liczne są także fontanny i rzeźby nawiązujące tematyką i stylem do antyku i klasycyzmu. Ponadto Marmuro® ma w swej ofercie elementy stylizowane na renesans i manieryzm. Nie mogłoby tu też zabraknąć barokowego i rokokowego przepychu, bowiem luksus i bogactwo wyrażają się najpełniej właśnie w tych stylach. Rzeźby, mające zastosowanie wewnętrzne i zewnętrzne, a także fontanny i portale kominkowe sprawiają, że wnętrza naszych Klientów zamieniają się w rezydencje Ludwika XV, Ludwika XVI, Napoleona czy królowej Wiktorii. Nie brakuje tu produktów stylizowanych na XIX-wieczne elementy wyposażenia wnętrz. Wszystkie towary Marmuro® są nienaganne stylowo i trafią nawet w najbardziej wysublimowany gust Klientów.


Zastosowanie

Oferowane przez nas portale kominkowe pełnią funkcje dekoracyjne i są kompatybilne z rozmaitymi wkładami kominkowymi. Można więc zdecydować się na dowolny typ kominka, który najlepiej współgra z urządzanym pomieszczeniem. Klient nie musi nigdy rezygnować z przedmiotu, który trafił w jego gusta. Ozdobne portale kominkowe zostały wykonane z najwyższej klasy marmuru, są więc całkowicie odporne na działanie wysokich temperatur i uszkodzenia mechaniczne. Nie trzeba martwić się, że cięższy kawałek drewna, który niefortunnie upadnie na wewnętrzną część kominka, spowoduje jakiekolwiek zniszczenia. Niewątpliwą zaletą Marmuro®wych fasad kominkowych jest również to, że niezwykle łatwo utrzymać je w czystości – wystarczy ich powierzchnię przetrzeć ściereczką. Fontanny Marmuro® montuje się nie tylko na zewnątrz, w ogrodach, ale też wewnątrz pomieszczeń, np. w hotelowym foyer. Wodotryski skonstruowano w taki sposób, że zamontowanie w nich pompki czy wprowadzenie do nich węża dolotowego nie stanowi najmniejszego problemu. Oferowane przez Marmuro® fontanny są więc nie tylko wspaniałym elementem dekoracyjnym; odpowiednio podświetlone mogą stanowić niepowtarzalne, romantyczne tło dla różnego spotkań i przyjęć. Rzeźby, także rzeźby zwierząt, stanowią dekoracje zarówno wewnętrzne (salonów, gabinetów, hallu, foyer), jak i zewnętrzne (ogrodów, parków).


Montaż i sposób utrzymania

Kominek przesyłany do Klienta podzielony jest na kilka części, które należy połączyć w miejscu montażu. Do łączenia poszczególnych części portalu używa się kleju. Można samodzielnie złożyć tę konstrukcję.

Portal kominkowy montuje się wokół wsadu kominkowego, a niewypełnioną przestrzeń, która pozostaje pomiędzy wsadem a portalem, wypełnia się maskownicami z marmuru. Podczas montażu stosuje się zarówno maskownice, które zostały wykonane z marmuru posiadającego ten sam kolor, co portal lub wykorzystać inny odcień materiału. W sklepie Marmuro® znaleźć można płyty Marmuro®we odpowiadające swoją barwą kolorowi kominka. Istnieje wiele sposobów wypełniania tych przestrzeni, wszystkie one uzależnione są jednak od tego, w jaki sposób zamontowano pozostałe elementy. Montaż najlepiej zacząć więc od zamontowania portalu we wsadzie, następnie należy określić, ile przestrzeni należy wypełnić i na koniec zadecydować, czy z charakterem wnętrza będą współgrały wypełnienia wykonane z marmuru tożsamego z barwą portalu.

Fontanny wysyłamy do Państwa w częściach. Ze względu na wagę, do zmontowania wodotrysku potrzeba pracy kilku osób. W tym wypadku jest to jedyne utrudnienie; sam montaż jest niezwykle prosty. Duże fontanny należy wznosić na betonowych fundamentach, w których znajdują się wodoodporne komponenty. Do tak wykonanej podstawy doprowadza się prąd, zaś w jej najniższym punkcie tworzy odpływ, który będzie odprowadzał wodę np. do trawy. Taki sposób wykonania odpływu pozwoli na łatwe wyciąganie korka i spuszczanie wody z misy. Jeśli w fontannie zastosowano kilka mis, wodę z tych znajdujących się powyżej basenu można odprowadzić za pośrednictwem szmatki do zbiornika znajdującego się na dole. Dzięki temu woda z górnych partii zostanie odprowadzona dolnym odpływem. Zastosowanie tego rozwiązania niezwykle ułatwia utrzymanie fontanny w czystości. Wodotryski, które przeznaczone zostały do użytku zewnętrznego, należy czyścić raz w miesiącu przez ok. 30-45 minut. Aby fontanna zachowała swój czar na długie lata, na czas zimy zaleca się odprowadzanie wody i osłonienie jej folią. Jeśli chcemy, aby woda jak najdłużej zachowywała czystość i klarowność, warto dodawać do niej podchloryn. Rzeźby (w tym zwierząt) dostępne w naszej ofercie wysyłane są zazwyczaj w całości, jednakże w niektórych wypadkach może się zdarzyć, że trzeba będzie zamontować postumenty.

Wszystkie oferowane przez nas fontanny i rzeźby można myć myjką wysokociśnieniową.

Specjaliści z Marmuro® z chęcią udzielą Państwu szczegółowych informacji dotyczących montażu, czyszczenia i konserwacji produktów. Zapraszamy do kontaktu!