Rzeźby ogrodowe

 

Produkty 1 do 6 z 35

 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 

Produkty 1 do 6 z 35

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 

Produkty 1 do 6 z 35

 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 

Produkty 1 do 6 z 35

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Rzeźby ogrodowe są wyjątkowo stylowym dopełnieniem każdej aranżacji. Pięknie kontrastują z otaczającą je zielenią i wprowadzają niezwykle bajkową atmosferę do ogrodu. W ofercie Marmuro znajdą Państwo marmurowe statuy, rzeźby aniołów i całe grupy rzeźbiarskie. Wszystkie nasze produkty rzeźbione są ręcznie dzięki czemu charakteryzuje je unikalność i najwyższa precyzja wykonania. Klasyczne i eleganckie rzeźby ogrodowe z białego marmuru będą piękną ozdobą każdego ogrodu i wprowadzą do niego nieco romantycznego, baśniowego klimatu.

 

Rzeźby ogrodowe z marmuru – piękne i eleganckie

Marmur od najdawniejszych czasów stosowany był jako materiał rzeźbiarski. Jest to kamień stosunkowo trwały i wygodny w obróbce, a do tego ma niezaprzeczalne walory dekoracyjne. Poszczególne gatunki marmuru różnią się między sobą wzorami i kolorami. Niektóre kamienie są białe, z ledwie widoczną strukturą, inne posiadają wyraźnie widoczne żyłki i pasy. W naszym sklepie oferujemy rzeźby ogrodowe wykonane głównie ze słynnego białego marmuru pochodzącego z włoskiej miejscowości Carrara.

Rzeźba w ogrodzie stanowi integralny składnik jego kompozycji. Jest ona elementem o funkcjach ściśle dekoracyjnych, dlatego powinna być dopasowana do stylu, w którym utrzymany jest ogród i dom. W naszej ofercie dostępne są rzeźby ogrodowe w formie statui, marmurowe anioły i całe grupy rzeźbiarskie. Statua to rzeźba przedstawiająca postać ludzką od stóp do głów, najczęściej ustawiona jest na postumencie lub w niszy. Statuy mogą przedstawiać wizerunki świętych, zasłużonych osób oraz postaci kobiet, mężczyzn lub dzieci. W zależności od tego, jaką powierzchnią ogrodu dysponujemy, możemy zdecydować się na pojedynczą statuę lub wybrać grupę rzeźbiarską.

Grupy rzeźbiarskie składające się z oddzielnych posągów czterech kobiet, które symbolizują poszczególne pory roku sprawdzą się w dużym ogrodzie, który posiada liczne alejki i szpalery. Mniejsze statuy takie, jak rzeźba przedstawiająca postać dziewczynki z kapeluszem siedzącej na kamiennej ławeczce lub marmurowa podobizna chłopca trzymającego w dłoniach kiść winogron mogą być z powodzeniem zastosowane także w niewielkich, przydomowych ogródkach. W niniejszej kategorii znajdą Państwo także rzeźby przedstawiające postaci aniołów, które mogą być wykorzystane w miejscach o charakterze sakralnym, umieszczone w parkowych alejkach lub przydomowych ogrodach. Aniołek z białego marmuru Carrara sprawdzi się także jako rzeźba nagrobna.

 

Dlaczego warto wybrać nasze rzeźby ogrodowe?

Rzeźby, jeśli mają ozdabiać ogrody, powinny być piękne i reprezentować wysoki poziom artystyczny. Jeśli są złe, lepiej w ogóle z nich zrezygnować. Starannie rozrzeźbiony i wykonany z najwyższej klasy kamienia posąg w przeciwieństwie do gipsowych lub betonowych odpowiedników, nigdy nie będzie wyglądał kiczowato. W ofercie Marmuro znajdą Państwo rzeźby ogrodowe, które wykonywane są ręcznie, z dbałością o każdy, najdrobniejszy detal. Stworzenie takiego przedmiotu zajmuje od trzech do czterech miesięcy, lecz jest on dzięki temu idealnie oszlifowany, wypolerowany i perfekcyjny w każdy calu. Każda rzeźba ogrodowa jest unikalna i jedyna w swoim rodzaju. Biały marmur doskonale komponuje się z zielenią roślin, wprowadzając do ogrodu atmosferę luksusu i wysmakowanej elegancji. Produkty Marmuro sprawdzą się jako elementy dekoracyjne w ogrodach urządzonych w stylu francuskim, włoskim, barokowym, renesansowym. Można je wykorzystać także w nowoczesnych aranżacjach jako przedmioty, które będą stanowiły interesującą przeciwwagę dla wykorzystanych we współczesnym ogrodzie materiałów.